Kandmisjope või kandmismantel?

Kumba valida – kandmisjope või kandmismantel?

Lapsekandmise proovisin ära juba esimese lapse ajal, aga võhikuna kasutasin mulle antud kotti, mis ei olnud mugav ega ergonoomiline. 

Teise lapsega kandsime teda mõnikord linas kui ka kotis, kuid jope või mantli soetamise ei jõudnud.

Kolmas laps sündis augustis ning alguses ei olnud midagi ekstra peale lina või koti vaja. Kui ilmad jahenesid, siis panin lapsele veidi paksemad riided ning endale jope selga ning alumise truki eest kinni.

Kui kätte jõudis sügis, siis ostsin teiselt ringilt sõbrannalt endale kandmismantli ning sain veel kaasa ka mõnusa hõlmikpluusi, mida kandmisel kasutada. Peagi kinkis armas sõbranna mulle ka kandmisjope.

Igaljuhul ükskõik kumma te valite, siis minu arvates on lapse kandmine nii nii mõnus. Selle eelis vankri ees on see, et saad mõnusalt käia kitsastes kohtades, metsas, mööda trepp ja teistes vankriga ligipääsmatutes kohtades. Teiseks on mõlemad käed vabad ja saab teiste lastega tegeleda või siis näiteks koeral mugavalt rihmast kinni hoida.

Kanda ei saa siis, kui õues on väga libe või on plaanis palju asju osta ja ei jaksa neid käe otsas või seljakotis ära kanda.

Üks nipp, mida mõlema riietusesemega kasutasin. Pane endale kandekott jope või mantli alla, et kui on vaja näiteks laps autost võttes kotti panna, siis saab sellega iseseisvalt paremini hakkama.

lapsekandmine

Kandmismantel (Angel Wings)

Kandmismantli üks suurimaid plusse on see, et vaja ei ole eraldi siilu, seega vähem asju ning väiksem tõenäosus, et midagi jääb maha. Seda saab vabalt kanda ka niisama. 

Mantlil on vaja ainult vöö kinni panna ning see on väga mugavalt külge õmmeldud ehk siis jälle üks asi vähem, mis saaks ära kaduda või maha jääda.

Sellel on mõnusad sügavad taskud, aga need ei käi kinni.

Saab kanda ka niisama ja näeb täitsa hea välja minu arvates.

Miinuseks on see, et külma ilmaga jäävad jalakesed, mis kotist välja ripuvad, siiski külma kätte ehk siis kas eelistada jopet või midagi väga külmakindlat jalga panna.

Puudub kapuuts.

Endal on kael ja rindmik vähem kaetud ja tasub mõelda hea riietuse peale selles osas.

Mulle meeldib mantel just nendel puhkudel, kus ei ole vaja olla kaua väljas, vaid just autos, toas ja väljas vaheldumisi käia. Näiteks lähen toast läbi külma õue autosse ja siis kuskile külla. 

Isegi kui ei ole lina või kotti, siis on ikka mõnus laps hõlmavahele võtta, et ta ei külmetaks, kui on vaja temaga autosse või tuppa ilma hällita minna.

Väga suur pluss on see, et mantliga saab last kanda ka seljas, aga seda funktsiooni ma pole veel kasutanud.

Kandmisjope (Modern Eternity)

Kandmisjope üks suurimaid plusse ja miinuseid on eelnevalt mainitud siil. See on hea, kuna saad jopet mõnusalt ka rasedana kasutada ja siis on seal ka mõnus tasku ees olemas. Miinuseks siis see, et see võib maha ununeda ning samuti on kandmise poole peal on üks osa teisest materjalist, mis läheb tiheda kandmisega topiliseks ja koledaks.

Jopel on head taskus ja pealmised taskud käivad trukiga kinni.

Saab ka niisama kanda ja olengi seda terve talv nüüd kasutanud ka ilma lapseta.

Materjal on õrnem, kui mantlil ning ühe korra libedaga läksin pleksit aknaääre vastu ja varrukas läks katki.

Kapuuts on väga mõnus ja seda saab pinguldada, nii et tuulise ilmaga oled paremini kaitstud. Mulle meeldis ka see, et kapuuts mahtus ka üle minu bluetoots kõrvaklappide 🙂

Võrreldes mantliga on lapse jalad palju rohkem soojas, aga väga mõnnad kapukad võiks ikka hankida.

Lisaks kui laps jääb magama, siis saab siilu ülevalt täitsa kinni panna või natukene lahti jätta, nii on endal palju soojem. Üldiselt ongi endal ka kogu kaela ja rindmiku piirkonnas soojem, eriti kui kapuuts on peas.

Kandmisjope valin ma alati siis, kui on vaja pikemalt õues olla ja eriti kui on tuuline. 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.